עם הצלחה קשה להתווכח

כשמדובר בעיצוב גינות, אין פלא ששמה של חברת גן דיזיין שוב נקשר לתכנית המצליחה "האח הגדול" בערוץ 2. עם הצלחה כנראה שלא מתווכחים…

אבשלום איסקוב

חברת גן דיזיין הותיקה, המתמחה בעיצוב גינות בסטנדרט גבוה, היא החברה שנבחרה לעצב שוב את גינת בית "האח הגדול" – תכנית הריאליטי עתירת הרייטינג שכל המדינה מדברת עליה. עבור החברה, מדובר בפעם השנייה בה היא עובדת עם ערוץ 2 ועם אנשי התכנית "האח הגדול" – לפני שנתיים, בעקבות השם הטוב שהלך לפניה, קיבלה החברה פנייה מהזכיינית קשת לעצב את גינת בית "האח הגדול" ועיצבה גינה שעד היום לא שוכחים. אלא שהפעם, הפקת התכנית החליטה להעלות את הרף..

"הפנייה אלינו מצביעה על האמון הרב שרוכשים לנו בקשת", מסביר אבשלום איסקוב, מנכ"ל החברה והבעלים. "השנה הוחלט להציב רף גבוה בתחום עיצוב הגינה ובהפקת התכנית הבינו שאין כיום חברות רבות בישראל שיכולות לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שלהם. ההפקה הגישה רשימת דרישות מאוד ייחודית, שהצריכה מאיתנו מאמצים רבים. עם זאת, נרתמנו למשימה ולעניות דעתי עמדנו בה בהצלחה גדולה".

אבשלום איסקוב

מנכ"ל החברה אבשלום איסקוב בעל ניסיון של מעל 15 שנה בענף נחשב בין מעצבי הגינות הותיקים בארץ ומתמחה בגינות בסטנדרט גבוה ואקסקלוסיבי. את החברה גן דיזיין הקים איסקוב לפני 12 שנים והחברה עובדת בעיקר בקרב המגזר הפרטי. איסקוב מקפיד זה שנים על עבודה עם חומרים כחול לבן ומדגיש כי גם העובדים שלו, כולם ללא יוצא מן הכלל, ישראלים.

"האח הגדול" גרסת תאילנד

אז מה היה השנה בגינה של האח הגדול? ראשית, לבריכה. "בהפקת התכנית ביקשו שאזור הבריכה יראה כמו בריכה טרופית בתאילנד", מסביר איסקוב. "ערכנו דיונים רבים בנושא ולבסוף החלטנו ללכת על במבוק חיזרן ענק בגובה שבעה מטרים, צמח שקשה מאוד להשיג בארץ. הודות לקשרים שלנו הצלחנו להביא 15 במבוקים כאלו והפכנו את אזור הבריכה למיוחד במינו. אגב, מאז שעלתה התכנית אנחנו מוצפים בפניות לבמבוקים כאלו. אלא שכמעט בלתי אפשרי להשיג אותם בארץ כיום".

חוץ מהבמבוקים, הובאו לגינת בית "האח הגדול" גם 60 פרחים מסוגים ומינים שונים ו-20 צמחים מעוצבים בצורות כדור ובגבהים וגדלים משנים. אליהם נוספו עשרות צמחים משתפלים שיוצרים תחושת ג'ונגל אמיתית. "חשוב להדגיש שכל הצמחים אמיתיים ושום צמח אינו מלאכותי", אומר איסקוב, "ובגלל שמדובר בצמחים אמיתיים, גם מלאכת התחזוק קשה וחשובה פי כמה והצריכה מאיתנו עבודת נמלים בכל הנוגע לתכנון מערכות ההשקיה ומערכות הניקוז בגינה".

ניקוז, דישון והשקיה
ואכן, במערכות הניקוז וההשקיה לא נחסך שקל והושקעה עבודה רבה שתוצאותיה ניכרים לכל עין. לגינה יובאו מערכות מים בטכנולוגיה מתקדמת ביותר, כולל מערכת דישון וניקוז של המים. "בהפקת התכנית לא חסכו באמצעים", מסביר אבשלום איסקוב, "מגיע כל הקרדיט להפקת התכנית על ההשקעה המטורפת בגינה בפרט ובעיצוב הבית בכלל. אנחנו, כמקצוענים בתחום שלנו, הרגשנו שאנחנו עובדים עם מקצוענים בתחומם, שעושים עבודה מדהימה שתוצאותיה ניכרים לא רק בעיצוב הבית אלא גם ברייטינג".
דרישה שנוספת של הפקת התכנית הייתה לשלב צמחיה מודרנית בגינה. לשם כך נבחרו צמחים ושתילים מיוחדים, המשווים לגינה מראה פראי, אבל מודרני. כאן נכנסו גם שיקולים של ניסיון וידע מקצועי, שהיו בין השיקולים המרכזיים לבחירתה של גן דיזיין לעיצוב הגינה.

מאיפה אשיג עוד במבוקים?

אין זה פלא כי תכנית הטלוויזיה הטובה ביותר כיום, בחרה לעבוד עם חברת עיצוב הגינות הטובה ביותר כיום. את איכות העבודה זוכים לראות צופי ערוץ 2 פעמיים בשבוע והביקוש לגינות (ולבמבוקים) בסגנון "האח הגדול", רק גובר.

את איסקוב זה בעיקר משעשע, "האח הגדול היא החותמת להצלחה שלנו כחברה ואני שמח שהם פנו אלינו שוב ושאנחנו מצליחים להביא את האיכויות שלנו מעל המסך ואל הצופים. רק דבר אחד מטריד אותי בכל הסיפור הזה: מאיפה לעזאזל אני משיג עוד במבוקים