גינות גג

עיצוב גינות גג זו המומחיות שלנו ב- Gan-Design

אנו מתכננים ומעצבים גינות גג כבר מעל 15 שנה ומספקים ללקוחותינו את הרף הגבוה ביותר בישראל בתחום עיצוב גינות גג.
כל הגינות מעוצבות בהתאמה אישית לגג הלקוחות בהתחשב בתפקודו ושימושו של הגג. בישראל הים תיכונית, מרפסת גג הבית הינה מוקד ישיבה ובילוי ולכן עיצוב גינות גג הופך להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. להכניס את הטבע לבית שלך זה הרבה יותר ממשפט, זה החזון שלנו.

הקמת גינה על גג הבית

מחפשים דרך להתקרב לטבע? למה לא להקים גינה על גג הבית! עיצוב גג זה קל לביצוע, וזו יכולה להיות דרך מצוינת לקבל קצת אוויר צח ושמש. במאמר זה, נדון ביסודות של הקמת גינות גג. אנו נתייחס לכל דבר, החל מבחירת הצמחים הנכונים ועד להתמודדות עם מזיקים. אז המשך לקרוא ולמד כיצד אתה יכול ליצור גינת גג משלך!

מהי גינת גג? ולמה שתרצה אחת כזאת?

גינת גג היא גינה הבנויה על גג בניין. ישנן סיבות רבות מדוע מישהו עשוי לרצות לבנות גינת גג. אחת הסיבות היא שזה יכול לעזור לבודד את המבנה, מהסיבה שצמחים יכולים לשמש כמבודד טבעי. סיבה נוספת היא שזה יכול לעזור להפחית את זיהום הרעש, מהסיבה שצמחים קולטים קול. בנוסף, גינות על הגג יכולות לסייע בשיפור איכות האוויר, מהסיבה שצמחים יסייעו לסנן מזהמים מהאוויר. לבסוף, גינות על הגג יכולות לספק שטח ירוק באזור עירוני, שיכול להועיל לבריאות הנפשית והגופנית כאחד. לפיכך, ישנן סיבות רבות מדוע מישהו עשוי לרצות לבנות גינת גג.

איך לבחור צמחים עבור גינת גג

בעת בחירת צמחים לגינת הגג שלך, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון. ראשית, חשוב על כמות השמש והצל שהגג שלך מקבל במהלך היום. זה יעזור לך לקבוע אילו צמחים ישגשגו בחלל הספציפי שלך. כמו כן, חשוב להתחשב באקלים באזורך ולבחור בצמחים שיכולים לעמוד בחום או בקור לפי הצורך. גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא משקל הצמחים שבהם תרצה להשתמש. חלק מהגגות אינם מיועדים לתמוך צמחים כבדים מאוד, ולכן חשוב לבחור בזנים קלים יותר. לבסוף, אל תשכח לקחת בחשבון את האסתטיקה של הגינה. חשוב אילו צבעים וצורות ייצרו את המראה הרצוי. עם קצת תכנון, אתה יכול ליצור גינת גג יפה ופונקציונלית שתגרום לשכונה שלך לקנא.

קחו בחשבון

הקמת גינה יכולה להיות דרך מצוינת לנצל את השטח הקיים. אבל לפני שתתחיל לשתול, יש כמה דברים שאתה צריך לקחת בחשבון. ראשית, עליכם לוודא שהגג חזק מספיק כדי לתמוך במשקל הגינה. אם אינך בטוח, התייעץ עם איש מקצוע העוסק בהקמת גינות גג. שנית, עליך לבחור צמחים שיסתדרו היטב בשטח המצומצם ובאור השמש הזמין על הגג. ולבסוף, עליך להתקין מערכת השקיה כדי להבטיח שהצמחים שלך יישארו בריאים ולחות. עם שיקולים אלה בחשבון, הקמת גינת גג משלך יכולה להיות חוויה מהנה ומתגמלת.

תחזוקה

גינת גג זאת דרך מצוינת להוסיף מגע של ירוק לבית שלך, אבל לפעמים זה עשוי להיות קצת מסובך לתחזוקה. עיצוב גגות ומרפסות לא תמיד קל. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לשמור על גינת הגג שלך בריאה ומשגשגת:

  1. בחרו את הצמחים הנכונים. לא כל הצמחים מתאימים היטב לחיים על גג. הקפידו לבחור זנים עמידים לרוחות.
  2. הגבהה. זה יעזור להגן על הצמחים שלך מפני רוחות חזקות ולמנוע שחיקת אדמה.
  3. צור מערכת ניקוז. ניקוז טוב חיוני למניעת אדמה ספוגת מים, שעלולה להוביל לריקבון שורשים.
  4. השקיה באופן קבוע. גינות גג נוטות להתייבש במהירות, לכן חשוב להשקות את הצמחים באופן קבוע, במיוחד במזג אוויר חם.
  5. לדשן באופן קבוע. מכיוון שהצמחים חשופים לרוח ולשמש, גינות הגג זקוקות לדישון תכוף יותר מאשר סוגי גינות אחרים. דשן בשחרור איטי שיושם כל שישה שבועות אמור לעשות את העבודה.
  6. הדברה. למרבה הצער, מזיקים יכולים להוות בעיה בגינות על הגג. כדי להרחיק אותם, נסה להשתמש בשיטות הדברה אורגניות.

סיכום

לסיכום, גינת גג היא דרך מצוינת להוסיף קצת צבע וחיים לבית שלך. זה לא רק הופך את הבית שלך ליפה יותר, אלא גם מספק יתרונות רבים לך ולמשפחתך. וגם יש בהן מגוון יתרונות:

צמצום רעש סביבתי – גינת גג מונעת חדירת רעש מבתים קרובים,רעשי תחבורה, בתי ספר ועוד.
הפחתת זהום האוויר – צמחיית גינות גג משמשות כפלטרים טבעי לטיהור האוויר. גינת גג מסייעת רבות לטיהור האוויר מאבק,פיח,גרגירי חול ועוד.
פרטיות – גינת גג משמשת כמחסום שדה ראיה לבנינים \בתים סמוכים ומעניקה לך אוירה ירוקה ומרגיעה.

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

ונציגנו ישבו אליכם בהקדם

050-5767707

שירות לקוחות

info@gan-design.co.il

מוזמנים לכתוב לנו

כתובתנו:

רח' נתיבות 12, צומת הסירה הרצליה