050-5767707

זמינים לכל שאלה

גינה בכל עונה: איך לבחור את הפרחים לגינה לפי עונות השנה

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

הגינה מאירה את הבית של כל אחד מאיתנו. אך, כיצד נוכל ליהנות מפרחים וצבע כל השנה, בכל עונה? האתגר של הקמת גינות הוא לא רק בקביעת המבנה ובבחירת הצמחיה, אלא גם בתכנון הגינה כך שתהיה פורחת ומרהיבה גם באוגוסט הלוהט וגם בינואר הקר.

השלב הראשון בתכנון גינות לפי עונות השנה הוא הבנת העונות והמהלך השנתי של הגינה. באביב, הגינה הופכת להיות מלאה בחיים, פרחים בוקעים מכל פינה, והצבעוניות פורחת. לעומת זאת, בקיץ הצמחייה נדרשת להתמודד עם החום הרב והתנאים הקיצוניים, ולכן על הגינה להכיל גם צמחיה שיכולה להתמודד עם אותם התנאים..

במהלך הקמת הגינה, חשוב לשלב בין הצמחייה השונה כך שבכל זמן תהיה בה פעילות והתפתחות. תכנון גינות מצריך הבנה של הצמחייה והזמנים בהם היא מתפתחת. לדוגמה, בעת הקמת הגינה באביב, ניתן לשתול צמחייה שתפרח בקיץ ובסתיו, כך שגם לאחר שפרחי האביב הסתיימו, הגינה תמשיך לפרוח.

נסביר כאן על מגוון פרחים המתאימים לגידול בגינות ביתיות בישראל:

  1. אנתוריום: צמח עם פרחים בצבע אדום, לבן או ורוד, האנתוריום אוהב את הצל והחום ולכן הוא מתאים לתנאי הבית.
  2. ספטיפיליום: פופולרי במיוחד בבתים ישראליים. הוא נעים לעין וגם פועל כצמח המנקה את האוויר.
  3. כלנית: אף שבדרך כלל אנו רגילים לראותה בשטחים הפתוחים, הכלנית היא גם פרח מתאים לגידול בפנים. היא פורחת בחורף ומצוינת להבאת צבע לחדר.
  4. אגלאונמה: פרח זה מתאים במיוחד לתנאי הבית הישראלי. הוא אוהב את החום והלחות ומצטיין ביכולתו להתמודד עם תנאים שונים.

תכנון גינה בבית – מה חשוב לדעת?

כאשר מתכננים גינה בבית, חשוב לקחת בחשבון את צרכי הצמחיה: איזה כמות אור היא דורשת, האם היא צריכה הרבה מים או רק מעט, וכמובן את האווירה הכללית שברצונך ליצור. כדאי לבדוק את המלצות הגידול לכל צמח בפרט, על מנת להביא לפריחה מרבית ולשמירה על בריאות הצמחים.

חשוב לזכור במהלך תכנון גינות שהגינה היא יצור חי, שמתפתח ומשתנה באופן טבעי. השינויים אלה יכולים להיות מרשימים ומתוך הכרה עם הצמחייה השונה שפורחת בכל עונה, ניתן ליהנות מגינה פורחת באופן רציף.

אחת המטרות בהקמת גינות היא להשיג את האפקט המרשים ביותר. לכן, בבחירת הצמחייה, כדאי לשלב בין צמחים הפורחים בזמנים שונים של השנה. כך, גם כאשר פרח מסוים אינו בשיאו, יהיה צמח אחר שייקח את מקומו ויספק את הצבע והיופי.

בנוסף, כאשר אנו עוסקים בתכנון גינות, חשוב לזכור שהגינה היא לא רק פרחים. צמחייה גבוהה כמו עצים, שיחים וצמחים הגבוהים יכולים להציע במהלך השנה עלים בצבעים שונים, פרי צבעוני או אפילו פרחים ייחודיים. לדוגמה, עץ האפרסק פורח באביב בפרחים ורודים-לבנים מרהיבים, ובקיץ הוא מציע פרי מתוק וטעים.

גם הטקסטורה של הצמחייה משפיעה על מראה הגינה. השילוב בין טקסטורות, צבעים וצורות יכול להגביר את התחושה שהגינה פועלת ופורחת גם בעתים בהם היא נראית פחות.

כאשר מדובר בהקמת גינות במקומות בהם המים הם משאב יקר, ניתן לשלב צמחייה קטנה וצמחיה שמתאימה לגידול במקומות יבשים. זה יכול להציע מראה צבעוני ומרהיב בגינה, גם ללא השקיה כמעט.

לסיכום

בסיום היום, המטרה היא ליהנות מגינה שפורחת במשך כל השנה. באמצעות תכנון גינות מדוקדק, הכרת הצמחייה השונה הפורחת בכל עונה והתחשבות בצרכים השונים של הצמחייה, ניתן ליצור גינה שתהיה מרשימה, פורחת ומטופחת במשך כל השנה. הקמת גינות ותכנון גינות לפי עונות השנה הוא משימה הדורשת תשומת לב, ידע וחקירה. המטרה היא להביא חיים וצבע לגינה בכל עת, ובאמצעות התכנון הנכון, ניתן ליהנות מגינה פורחת ומרהיבה כל השנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

צור קשר

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

מאמרים נוספים

גינת פנטהאוז לא מה שחשבתם

תופעת גינות פנטהאוז על גגות הבניינים האורבנים הולכת וצוברת תאוצה בעולם. גם בארץ החלו ניצני המהפכה הירוקה לתת אותותם ולאחרונה נצבעים בירוק גגות רבים בערים

קרא עוד »

“גן דיזיין” עיצוב גינות הינה חברה מקצועית לתכנון ,הקמה ופיתוח גינות גג וקרקע. שרותים מקיפים משלב התכנון הראשוני ועד טיפול ותחזוקת הגינה לאורך זמן.

פרטי התקשרות

050-5767707

שירות לקוחות

כתובתנו:

רח' נתיבות 12, צומת הסירה הרצליה