050-5767707

זמינים לכל שאלה

עיצוב גגות בצמחייה: משימה דווקא אפשרית

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

בחירת הצמחים המתאימים לגינת הגג שלכם הינה המשימה העיקרית והחשובה מכולן בתחום “עיצוב גגות ומרפסות”. ראשית, משום שזוהי המטרה העקרית שלשמה אנו מקימים גינה. ושנית, בגלל ובחירה לא נכונה של צמחייה עלולה לההביא נזקים, לא רק לצמחייה אלא לגג עצמו (רטיבות, חלודה, סדקים ברצפה ועוד).

להלן מספר טיפים לעיצוב צמחייה על גג

תכננו את גינת הגג לפי עונות השנה – לכל צמח עונה משלו ולא כל עץ או שיח מצמיחים פרחים (או פירות) באותה העונה. על כן, כאשר ניגשים לתחום עיצוב גינות גג, חשוב לבחור את צמחיית הגינה תוך התחשבות בעונות הצמיחה של כל צמח ועץ שנבחרו. מכיוון שרוב הפרחים פורחים בקיץ, רצוי לבחור גם מספר פרחים שעונת הצמיחה שלהם היא החורף. כך תוודאו כי הגינה שלכם תישאר ירוקה בכל ימות השנה.

סיווג סוג הצמחייה – כאשר מתכננים את עיצוב גינת הגג רצוי להבחין בשלושה סוגי צמחייה בעת עיצוב גגות: צמחייה גבוהה (עצים), צמחייה בינונית (שיחים) וצמחייה נמוכה (פרחים בודדים). כל סוג צמח עונה על צורך אחר: העצים נועדו להסתיר קירות חשופים (או שכנים טורדניים), הבינוניים נועדו לתת צבע לגג (הם לרוב נמצאים בגובה העיניים ופורחים בתפרחת צבעונית במיוחד) והנמוכים נועדו לנוי בתוך המפרסת עצמה

התחשבות במזג האוויר – רוב הצמחים מגיבים יפה לתנאי מזג האוויר על גגות. אולם לא כולם! לפיכך, מומלץ להתייעץ עם מומחה לעיצוב גגות שימליץ על צמחים מתאימים לא רק מבחינת היופי, אלא גם כאלו המתאימים לתנאי המרפסת שלכם. כך למשל, אם גגכם מוצל לכל אורך היום, אין טעם לרכוש צמחים הזקוקים לשמש. במידה ואתם קרובים לים, רצוי להמנע מצמחים דוגמת בגוניות, שלא חיות טוב עם לחות. גם לאזור המגורים יש חשיבות: במידה ואתם גרים במישור החוף ומעניינים להקים גינת גג או גינת פנטהאוז, רצוי לבחור צמחים עמידים לרוח וללחות. בנקודה זו כדאי לתכנן מראש את מיקום הצמחים בגינה עצמה: אם קניתם עץ, ודאו מראש כי מיקמתם אותו במקום בו תנאי מזג האווויר אופטימליים עבורו.

גודל – רצוי להמנע מצמחים גדולים במיוחד. במידה ובחרתם צמח גדול עבור הקמת גינת גג, וודאו כי זהו גודלו המקסימלי. זכרו: צמחים גדולים יבואו על חשבון צמחים קטנים (שלרוב יהיו פרחוניים יותר). בנוסף, הם גם דורשים עבודת גיזום וניקיון.

משקל – יש לקחת בחשבון גם את נושא המשקל של כל צמח וצמח, ולשכלל את משקלו הסופי עם האדנית/עציץ/כד חרס בו הוא נשתל ועם כמות המים במידה וזה עתה הושקה. גם בנושא זה חשוב להיוועץ עם איש מקצוע בתחום עיצוב גגות ולהתאים איתו את פתרונות הניקוז הטובים ביותר, שיפחיתו את משקל העציץ וכתוצאה מכך גם את הלחץ על הגג.

חיסכון במים – כל מומחה לעיצוב גגות יוכל לספר לכם שקיימים גם צמחים שאינם מצריכים השקייה יומיומית. אם תיצמדו לעקרון זה בעת הקמת גינת הגג, תוכלו לחסוך משמעותית בחשבון המים שלכם. עם זאת, חשוב לזכור בייחוד בימים אלו בהם הכינרת שלנו מתרקונת, כי בשוק קימים מגוון פתרונות לחיסכון בהשקייה: החל בטפטפות חכמות ומחשבי השקייה וכלה בחיפויי קרקע אורגאנים ואנאורגאניים. יש להתייעץ עם מומחה לעיצוב גגות בכדי שיתאים עבורכם את הפיתרון לגינה שלכם.

אחזקה – רצוי לקחת בחשבון גם את נושא אחזקת גינה על הגג לאחר הקמתה. בכדי שעבודת האחזקה תהיה מינימאלית, רצוי לרכוש צמחייה שאינה מלכלכת או צומחת פרא.

אלו היו רק חלק מהטיפים אותם רצוי לקחת בחשבון בעת עיצוב גגות ומומלץ להיוועץ עם מומחה בתחום בטרם מחליטים עם צעד כזה.

גן דיזיין החברה המובילה בישראל בתכנון והקמת גינות גג מדהימות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

צור קשר

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

מאמרים נוספים

“גן דיזיין” עיצוב גינות הינה חברה מקצועית לתכנון ,הקמה ופיתוח גינות גג וקרקע. שרותים מקיפים משלב התכנון הראשוני ועד טיפול ותחזוקת הגינה לאורך זמן.

פרטי התקשרות

050-5767707

שירות לקוחות

כתובתנו:

רח' נתיבות 12, צומת הסירה הרצליה